قوانین و مقررات سحاب هاست

تمامی مشتریان و استفاده کنندگان از خدمات سحاب هاست اعم از حقیقی و حقوقی موظف به رعایت شرایط و ضوابط مندرج در این صفحه می باشند. فلسفه وجود چنین توافقنامه ای، حصول اطمینان از این مطلب است که مشتریان ضمن استفاده از سرویسهای سحاب هاست، حقوق سایر استفاده کنندگان را نیز رعایت کرده و شرایطی بوجود نمی آورند که سرویس دهی این شرکت به سایرین با اختلال مواجه شود.

 

1)        کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه ،کپی کارت ملیوتاییدیه شماره تلفن ثابت برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به  سحاب هاست می باشند. در صورتیکه سحاب هاست ، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای سحاب هاست محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به سحاب هاست ، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود.

 

2)       خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پورتال کاربران می کوشد.سحاب هاست حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. سحاب هاست حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس کاربر اقدام نماید.

 

3)       روش ارتباطی مستند سحاب هاست با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت های پورتال پشتیبانی می باشد که از طریق حساب کاربری وی در پورتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود و روش ارتباطی مستند خریدار با سحاب هاست، ثبت تیکت در پورتال مشتریان با دریافت شماره پیگیری تیکت و یا ارسال نامه رسمی و دریافت رسید کتبی از شرکت خواهد بود.

 

4)       قوانین سحاب هاست تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه سحاب هاست و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، سحاب هاست حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می داند ونسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه شرایط استفاده از خدمات در وب سایت سحاب هاست در دسترس عموم خواهد بود.

 

5)       ارتقاﺀ سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دوسرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می باشد که به صورت خودکار توسط پورتال کاربران محاسبه می گردد.

 

6)       سحاب هاست حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد سحاب هاست موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت سحاب هاست ، پورتال کاربران یا پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید

7)       حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای سحاب هاست که با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است :

o       - سرور اختصاصی ۱۰ روز کاری

o       - خرید نرم افزار خارجی ۱۰ روز کاری

o       - ثبت دامنه ۲ روزِ کاری

o       - سرویس میزبانی ۲ روزِ کاری

o       در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به سحاب هاست اعلام نموده و سحاب هاست موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت سحاب هاست پس از تاریخ اعلام خریدار، صرفا محدود به اصلاح سرویس و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

 

8)       سحاب هاست مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی ازنرم افزارها (application ها) ویا برنامه های مورد استفاده خریدار مانند پورتال‌ها، سیستم های وبلاگ و مدیریت محتوا و امثال آنها، ندارد.

 

9)       سحاب هاست موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آنرا در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد. لیستی از فعالیتهای غیرمجاز در زیر آمده است، این لیست تنها بصورت نمونه بوده و فعالیتهای غیرمجاز، محدود به این لیست نخواهد بود :

o        - استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حقوق معنوی موسوم به CopyRight ایران و بین المللی.

o        - نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .

o        - ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند و نه محدود به فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد خواهد شد .

o        - خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.

o        - استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویسهای دیگر سحاب هاست و سایر خریداران گردد.

o        - وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا و یا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری.

o        - ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش Spamcop یا سایتهای مشابه ، دیتاسنتر محل قرارگیری سرور و یا بررسی تیم فنی سحاب هاست می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.

o        - ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر ۱۰۰۰ ایمیل در روز و ۲۰ ایمیل در ۱۰ دقیقه مجاز می باشد به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیلها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته (OPTIN) و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد(Unsubscribe link)).

o        - گزارش فنی سحاب هاست و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون سحاب هاست.

o        - عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون میباشد)

o        - انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات سحاب هاست به خریدار و یا سایر خریداران گردد.

o        - استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.

o        - عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.

 

 

            10)      سحاب هاست در تعرفه ی خود و یا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویسهای سحاب هاست برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است . لیکن موارد زیر نیز باید در نظر باشند :

o        - حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی ۱٪ در بازه زمانی ۱ دقیقه

o        - حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی ۳۰ مگا بایت -حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه

o        - حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه

o        - حداکثر Bandwidth لحظه ای در میزبانی اشتراکی ۲ مگابیت در ثانیه

 

                 11)      خریدار موظف است که کلیه قوانین سحاب هاست  و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، سحاب هاست حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر سحاب هاست می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

 

                12)      سحاب هاست از پرداخت کاربر به مدت 7 روز مدت قرارداد جاری شرکت را به عنوان زمان گارانتی برگشت پول بدون شرط و تنها برای سرویس میزبانی وب (اشتراکی) قرار داده است. از این‌رو پس از این زمان، گارانتی به سرویس خریدار تعلق نمی‌گیرد.

 

               13)     ارائه خدمات پشتیبانی در سحاب هاست بر مبنای پورتال مشتریان و به صورت 24 ساعته و ۷ روز هفته می‌باشد. ضمناً به درخواست‌هایی که از طریق تلفن اعلام گردد تا حد امکان رسیدگی می‌گردد.

 

              14)      در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از سحاب هاست از طریق پرتال کاربران، سحاب هاست حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.

 

              15)     از آنجا که سحاب هاست ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه سحاب هاست نخواهد کرد.

 

             16)     عودت وجه پس از ثبت دامنه توسط سحاب هاست امکان پذیر نمیباشد.

 

             17)     سحاب هاست  تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و سحاب هاست مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

 

             18)     سحاب هاست مسئولیتی در قبال تمدید دامنه هایی که تا ۱هفته پیش از انقضا تمدید نشده اند نخواهد داشت.

 

            19)      سحاب هاست تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سروراختصاصی مشتری از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته

  • Email, SSL
  • 0 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟